موتورهای الکتریکی

کاهش مصرف انرژی به وسیله اینورتر

در حال حاضر چیزی در حدود 65 درصد مصرف انرژی در صنعت مربوط به موتورهای الکتریکی است. با استفاده از اینورتر ها می توان کنترل موتور ها را بهینه و کارامد کرد که با این کار مصرف انرژی نیز می تواند تا 70 درصد کاهش پیدا کند. علاوه بر این استفاده از اینورتر کیفیت محصولات را افزایش و هزینه های تولید را کاهش می دهد.

موتورهای الکتریکی

دولت تخفیفات مالیاتی خوبی برای مصرف بهینه انرژی در نظر گرفته است که این تخفیفات باعث می شوند سرمایه اختصاص داده شده  برای خرید آن ها در زمانی کمتر از 6 ماه بازگردد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله  اینورتر چگونه انرژی مصرفی برق را به حداقل می رساند؟ را مطالعه بفرمایید.

یکی از کاربردهای مهم اینورتر مواردیست که موتور نیازی ندارد با سرعت نامی خود کار کند و با آن می توانیم سرعت موتور را در سرعت دلخواه تنظیم کرده و سرعت کمتر به معنی جریان کمتر است و متعاقبا هزینه کمتری متحمل می شویم.

همچنین به کمک اینورتر می توانید سرعت موتور را نسبت به باری که روی آن است کاملا بهینه تنظیم کرد و روش دیگری برای کنترل دور موتورهای القایی به صورت دقیق وجود ندارد. (تعمیرات اینورترهای Danfoss)

کنترل صنعتی

کنترل و تولید بهتر به وسیله اینورتر

در صورتی که موتورهای القایی با سرعت مناسب کار کنند، اشتباهات و خطاهای کمتری در خط تولید اتفاق می افتد که این امر خود منجر به افزایش تعداد و کیفیت سطح تولید میشود و تولید بهتر و بیشتر به معنی درآمد بیشتر نیز می باشد. می توانید مقاله انتخاب اینورتر و سافت استارتر متناسب با پروژه را نیز مطالعه بفرمایید.

افزایش طول عمر تجهیزات و نیاز کمتر به تعمیرات اینورتر

از آنجایی که اینورترها قادر به کنترل بهینه فرکانس و ولتاژ کاری موتور هستند می توانند موتور شما را در برابر آسیب هایی مثل اضافه بار های الکتریکی، اتصال فاز به فاز، ولتاژ پایین، ولتاژ بالا و … حفاظت کنند. استفاده از اینورتر که سرعت بهینه الکتروموتورها را تنظیم می کند باعث افزایش طول عمر دستگاه و کاهش زمان تعطیلی به خاطر تعمیرات می شود. دیگر نیاز نیست نگران شوک های لحظه راه اندازی و استارت موتور باشیم.

راه انداز نرم

همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از آن ها راه اندازی نرم موتور است و در نتیجه این شوک به نوار نقاله ها، گیربکس ها، بلبرینگ ها و سایر تجهیزات نیز وارد نمی شود. همچنین یک روش بسیار مناسب برای کاهش ضربه  است. چون که می تواند سیکلهای شتاب گیری و شتاب دهی خیلی نرم داشته باش.( هنگام انتخاب اینورتر به چه نکاتی باید دقت کنیم؟)

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین شما می توانید جهت خرید و تعمیرات اینورتر و انواع تجهیزات الکتریکی مثل سافت استارتر، رله، تابلو برق و انواع درایو های کنترل دور لا کارشناسان مجرب شرکت لیان الکتریک مشورت به عمل بیاورید. می توانید مقالات هشدارها و خرابی ها در تعمیرات اینورتر  و بازرسی دوره ای و تعمیرات اینورتر (بخش اول) را در زمینه انتخاب درست و تعمیرات اینورتر مطالعه بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *