سافت استارتر

در مقاله گذشته با دیریتینگ در راه انداز نرم آشنا شدیم. برای آشنایی بیشتر مقاله Derating در سافت استارترها به چه معناست؟ بخش اول را مطالعه بفرمایید.

سافت استارتر

دیریت کردن راه انداز نرم بر اساس ارتفاع

زمانی که یک راه انداز نرم در ارتفاع زیاد استفاده شود نیز به دلیل بالا رفتن فشار هوا و کاهش قابلیت دفع حرارت هوا، باز هم نیاز داریم تا راه انداز نرم را دیریت کنیم.

اکثر سازندگان اره انداز نرم استفاده از تجهیز را تا ارتفاع 1000 متر استاندارد می دانند و از این مقدار به بالا را مشروط به دیریت کردن مجاز می دانند.

در برخی موارد به راه انداز نرم با رنج توانی بالاتر نیاز داریم تا مناسب موتوری در ارتفاع های بالاتر از 1000 متر باشد. برای محاسبه مقدار دیریت مورد نیاز بر اساس ارتفاع می توان از رابطه زیر استفاده کرد: 

که در این رابطه x ارتفاع مورد نظر است. در ادامه با بیان یک مثال به بررسی موضوع دیریت کردن راه انداز نرم بر اساس ارتفاع خواهیم پرداخت. (نکات ایمنی هنگام کار با راه انداز نرم)

مثال: جریان نامی یک راه انداز نرم 300 آمپر می باشد. می خواهیم از این راه انداز نرم در ارتفاع 2500 متری استفاده کنیم. در این صورت و بدون دیریت شدن از این راه انداز نرم می توانیم حداکثر چه مقدار جریان بکشیم؟  سافت استارتر

با استفاده از منحنی زیر نیز می توان رابطه خطی بین ارتفاع و جریان دیریت شده را مشاهده کرد:

در این سری مقالات به بررسی موضوع دیریت کردن در راه انداز نرم پرداختیم و انجام این عمل برای استفاده در شرایط غیر نامی از نظر دما و ارتفاع را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین مجرب شرکت لیان الکتریک ویرا تماس حاصل فرمایید. (شش پارامتر تنظیم معمول که در بیشتر راه اندازهای نرم وجود دارند. بخش اول)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *