رله های Micom

رله های Micom در سایت لیان الکتریک ویرا


رله های Micom یكی از رایجترین رله هایی هستند كه  مورد استفاده قرار می گیرند. از این رله ها برای حفاظت ، كنترل و مانیتورینگ تجهیزات و تأسیسات صنعتی و ایستگاهها و شبكه های توزیع برق مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین این  رله ها به عنوان حفاظت پشتیبان در شبكه های انتقال HV و EHV قابل استفاده هستند . رنج حفاظت این رله بستگی به رنجهای MIDOS و K و MODN دارد . هر رله دارای یك كد مشخص است ( lorge number ) كه توسط آن كنترل و پردازش اطلاعات امكان پذیر خواهد بود. توسط این كد بطور كامل حفاظت ، كنترل ، پردازش اطلاعات ، ثبت Fault ها ، Levent و اختلالات امكان پذیر خواهد بود .

رله های Micom یك LCD دارند كه بصورت alphanumerical است و اعداد و حروف را نشان می دهد . همچنین هفت keypad برای دسترس به كلیه پارامترهای اندازه گیری و آلازم ها در جلوی رله تعبیه شده است . 8 عدد LED  هم در نظر گرفته شده است تا وضعیت های مختلف رله را بصورت اپیكال نمایش دهد . مهمتر از همه اینكه یك پورت ارتباطی بین رله و كامپیوتر وجود دارد كه با ایجاد این اتصال  می توان مقادیر و Setting های رله را مشاهده نمود یا تغییر داد (RS232-RS485) .

انعطاف پذیری این رله به حدی است كه نیاز به تعمیرات و عیب یابی را به حداقل مقدار ممكن می رساند . یعنی اینكه هر نوع خطا و اشكالی توسط این رله ها به خوبی تشخیص داده می شود و در سیستم با میتورینگ ثبت می شود.

رله های حفاظتی اگرچه از لحاظ ساختاری قوی هستند ولی نیاز به واقعیتهای ویژه ای قبل از نصب بر روی تأسیسات دارند . این رله ها از اجزایی تشكیل شده اند كه به تخلیه الكتریسیته ساكن حساس هستند مدارات الكترونیكی توسط یك Case فلزی پوشیده شده اند . در هنگام كار بر روی اینگونه تجهیزات باید دقت زیادی شود تا تماس مستقیم بین دست و مدارات و اجزاء الكترونیكی برقرار نشود چون احتمال تخلیه الكتریسیته ساكن بسیار زیاد است .

هنگامی كه قسمت داخلی رله از درون Case بیرون كشیده می شود . cmodule  در محلی قرار گیرد كه از لحاظ الكتریكی antistatic باشد . تا هنگامی كه بردهای الكترونیكی نیمه هادی های مناسب (complementary metal oxide semiconductor ) (CMOS ) زمین نشده باشند نمی توان آنها را لمس كرد ، چون الكتریسیته ساكن براحتی بر روی آنها اثر نامطلوب خواهد گذاشت .
رله های Micom یکی از انواع رله های حفاظتی می باشد که شرکت لیان الکتریک ویرا آن را تامین می کند. این شرکت امکان تامین سایر اقلام مورد نیاز سایر صنایع به صورت خاص و سفارشی را نیز دارا است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *