رله حفاظتی vamp اشنایدر

این که رله حفاظتی اشنایدر چه کاربردی دارن و سوالات نظیر آن مثل این که اصلا بطور کلی تجهیزات حفاظتی چه کمکی به سیستم های برقی می کنند، یکی از سوالاتی است که برای هر که درباره مطالب برقی تحقیق می کند، بوجود می آید.

چه دانشجویان ترم های اول مهندسی و چه تجاری که نام این محصول صنعتی را به کرات می شنوند. به عنوان نمونه رله حفاظتی اشنایدر این روز ها به عنوان یکی از پرکیفیت ترین رله ها و تجهیزات حفاظتی شمرده می شود.

دلیل این که چرا به عنوان نمونه نام رله حفاظتی اشنایدر زیاد در صنعت برق شنیده می شود، این میباشد که این محصول صنعتی اهمیت ویژه ای برای این صنایع دارد. استفاده از محصولات کم کیفیت و یا حتی متوسط، می تواند باعث ضرر های بزرگ اقتصادی در تجهیزات برقی شود.

این دستگاه در مسیر اتصال دستگاه ها و کالا های برقی قرار می گیرد و در برابر اتصالی در مدار و آسیب های ناشی از اختلالات شبکه برق از این دستگاه ها محافظت می کند. به این صورت آن بخش از سیستم که دچار مشکل شده است، از سیستم جدا شده و آسیب های احتمالی به قطعات دیگر به حداقل میرسد. به این ترتیب باقی شبکه وظیفه ی خود را انجام داده و شبکه بمانند قبل استوار و ثابت می ماند.

رله حفاظتی در صنعت برق ایران

یکی از دلایل این که رله حفاظتی اشنایدر چه در صنعت برق ایران و چه در کشور های دیگر بر سر زبان ها قرار دارد، تاریخ و گذشته پیدایش این محصول است.  با گذشت زمان و رشد و توسعه شبکه های برقی و ادامه تحقیقات درباره این قطعه، شرایط جدیدی برای به کار افتادن رله حفاظتی اشنایدر شناخته شد.

در ابتدا رله حفاظتی اشنایدر بصورت مکانیکی فعالیت می کرد ولی امروزه این رله ها در حال جایگزینی با مدل جدید آن میباشد که برای شناسایی زمان عمل کردن به میکروکنترلر مجهز است. از ویژگی های رله حفاظتی اشنایدر میکروالکترونیکی می توان به سرعت عمل کردن، قابلیت ثبت زمان عمل کردن و ثبت دلایل و اعداد و ارقام بوجود آمدن خطا، اشاره کرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *