رله MICOM

رله های Micom

رله های Micom در سایت لیان الکتریک ویرا


رله های Micom یکی از رایجترین رله هایی هستند که  مورد استفاده قرار می گیرند. از این رله ها برای حفاظت ، کنترل و مانیتورینگ تجهیزات و تأسیسات صنعتی و ایستگاهها و شبکه های توزیع برق مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین این  رله ها به عنوان حفاظت پشتیبان در شبکه های انتقال HV و EHV قابل استفاده هستند . رنج حفاظت این رله بستگی به رنجهای MIDOS و K و MODN دارد . هر رله دارای یک کد مشخص است ( lorge number ) که توسط آن کنترل و پردازش اطلاعات امکان پذیر خواهد بود. توسط این کد بطور کامل حفاظت ، کنترل ، پردازش اطلاعات ، ثبت Fault ها ، Levent و اختلالات امکان پذیر خواهد بود .

رله های Micom یک LCD دارند که بصورت alphanumerical است و اعداد و حروف را نشان می دهد . همچنین هفت keypad برای دسترس به کلیه پارامترهای اندازه گیری و آلازم ها در جلوی رله تعبیه شده است . ۸ عدد LED  هم در نظر گرفته شده است تا وضعیت های مختلف رله را بصورت اپیکال نمایش دهد . مهمتر از همه اینکه یک پورت ارتباطی بین رله و کامپیوتر وجود دارد که با ایجاد این اتصال  می توان مقادیر و Setting های رله را مشاهده نمود یا تغییر داد (RS232-RS485) .

انعطاف پذیری این رله به حدی است که نیاز به تعمیرات و عیب یابی را به حداقل مقدار ممکن می رساند . یعنی اینکه هر نوع خطا و اشکالی توسط این رله ها به خوبی تشخیص داده می شود و در سیستم با میتورینگ ثبت می شود.

رله های حفاظتی اگرچه از لحاظ ساختاری قوی هستند ولی نیاز به واقعیتهای ویژه ای قبل از نصب بر روی تأسیسات دارند . این رله ها از اجزایی تشکیل شده اند که به تخلیه الکتریسیته ساکن حساس هستند مدارات الکترونیکی توسط یک Case فلزی پوشیده شده اند . در هنگام کار بر روی اینگونه تجهیزات باید دقت زیادی شود تا تماس مستقیم بین دست و مدارات و اجزاء الکترونیکی برقرار نشود چون احتمال تخلیه الکتریسیته ساکن بسیار زیاد است .

هنگامی که قسمت داخلی رله از درون Case بیرون کشیده می شود . cmodule  در محلی قرار گیرد که از لحاظ الکتریکی antistatic باشد . تا هنگامی که بردهای الکترونیکی نیمه هادی های مناسب (complementary metal oxide semiconductor ) (CMOS ) زمین نشده باشند نمی توان آنها را لمس کرد ، چون الکتریسیته ساکن براحتی بر روی آنها اثر نامطلوب خواهد گذاشت .
رله های Micom یکی از انواع رله های حفاظتی می باشد که شرکت لیان الکتریک ویرا آن را تامین می کند. این شرکت امکان تامین سایر اقلام مورد نیاز سایر صنایع به صورت خاص و سفارشی را نیز دارا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *